BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatot vágtak a szerbek

Idén immár negyedik alkalommal hétfőn ismét csökkentette az alapkamatot a szerb központi bank.

2009. június 8. hétfő, 14:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Narodna Banka Srbije az elemzői várakozásokat meghaladó mértékben 14-ről 13 százalékra mérsékelte a kéthetes repokamatot. Legutóbb áprilisban csökkent az irányadó ráta Szerbiában; január elején még 17,75 százalékon állt az alapkamat. A bank Bloomberg által idézett közleménye szerint továbbra is van tér a vágásra, de az áremelések állami szabályozása továbbra is rizikót jelent. A belgrádi kormány idénre 2 százalékos GDP-csökkenést prognosztizál, ez azonban Radovan Jelasic, a központi bank kormányzója szerint túlságosan optimista becslés. A monetáris politika szerbiai feje szerint idén nem várható fellendülés, Jelasic úgy véli, a nem EU-tag közép-kelet-európai államokat súlyosabban megviselheti a krízis, ami Szerbia esetében akár 6 százalékos gazdasági visszaesést is jelenthet.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet