BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem játék a Mattel büntetése

Ólommal szennyezett kínai gyártású gyermekjátékok forgalmazása miatt rekord nagyságú, 2,3 millió dolláros büntetést rótt ki az amerikai állami termékfelügyelet a Mattelre.

2009. június 7. vasárnap, 20:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államok legnagyobb játékgyártó cégére kivetett pénzbüntetés az eddigi legnagyobb a felügyelet történetében.

Az ügy 2007 augusztusában kezdődött, amikor a Mattel ólomszennyezettség miatt visszahívott világszerte 95 különböző terméket, köztük Barbie babákhoz való kiegészítőket és műanyag kisautókat. Csak az Egyesült Államokban közel kétmillió darab szennyezett árucikk került a boltokba, mire kimutatták a határértéket meghaladó ólomtartalmat.

A felügyeleti döntés kapcsán a cég hangsúlyozta, hogy nem tudatosan vétett a törvények ellen.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet