BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiragadnák a Fiat kezéből a Chryslert?

Indianai nyugdíj-, illetve építési alapok a hétvégén sürgősségi beadványukban azzal fordultak a washingtoni legfelső bírósághoz: fagyassza be a Chrysler kulcsüzletága eladását, hogy az ügylet ellen fellebbezhessenek.

2009. június 7. vasárnap, 12:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A fellebbezni óhajtó alapok szerint az ügylet igazságtalanul előnyben részesíti a cég fedezet nélküli részvényeseit szemben a fedezettel rendelkező alapkezelőkkel. A fundok képviselői ezen kívül alkotmányossági aggályokat is megfogalmaztak: szerintük az amerikai államkincstár kongresszusi felhatalmazás nélkül használt fel a Chrysler csődvédelmének finanszírozására a tavaly jóváhagyott bankmentő csomagból, az úgynevezett TARP-alapból.

A Chrysler amerikai autógyár csődügyében eljáró bíró a múlt vasárnap hozta megdöntését, hogy a Chrysler amerikai aktíváinak jelentősebb része az olasz FIAT járműipari konszern vezette befektetői csoporté lehet, 2 milliárd dollárért.

A New York-i szövetségi fellebbviteli bíróság pénteken jóváhagyta az eladásról szóló döntést, de az esetleges észrevételek benyújtására még hétfőig adott határidőt. Ezeket már a legfelső bírósághoz lehet beadni. A fellebbviteli bíróság gyakorlatilag már a múlt kedden leállította az értékesítési folyamatot, majd pénteken mégis jóváhagyta az eladást, de így már azzal, hogy a fellebbezések után a legfelső bíróság hozza meg a végső döntést az ügyben.

A csődvédelem alatt álló Chrysler nyomán újjáéledő új autógyártó részvénytöbbsége a New York Times akkori értesülése szerint azonban nagyrészt nem a FIAT-é lenne, hanem a járműipari dolgozók szakszervezetéé, egészségpénztáráé, 12 százalék lesz a kanadai kormányé és ezen belül egy kis rész az amerikai kormányzaté, míg a FIAT részesedése 20 százalékot ér csak el.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet