BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszafizetné a segélyt a JPMorgan és az AmEx

A két pénzügyi szolgáltató összesen 5,5 milliárd dollárnyi részvényt bocsát ki, a TARP-támogatások mielőbbi visszafizetésére.

2009. június 2. kedd, 08:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A JPMorgan és az American Express (AmEx) bejelentése szerint összesen 5,5 milliárd dolláros részvénykibocsátástól reméli a kormányzati mentőöv összegének mielőbbi visszafizetését - írja a Reuters. A JPMorgan 5 milliárd, az AmEx 500 millió dollár értékben bocsátana ki új részvényeket, a bejelentésre gyengüléssel reagáltak a cégek papírjai.

A stressztesztek eredménye szerint egyik pénzintézetnek sincs szüksége tőkeemelésre.

A Fed jövő héten jelenti be, hogy a 19 tesztelt bank közül melyeknek engedélyezi a visszafizetést, elemzők arra számítanak, hogy 9 pénzintézetnek nyílik majd lehetősége arra, hogy tőkeemelés nélkül törleszthessen a kormánynak.

A JPMorgan 25 milliárd dollárt, az Amex 3,4 milliárdot kapott az amerikai kormány TARP alapjából. A várakozások szerint a Morgan Stanley és a PNC Financial Services Group bizonyult eléggé tőkeerősnek ahhoz, hogy a közeljövőben hasonló tervekkel álljon elő.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet