Áprilisban az eurózóna munkanélküliségi rátája 10 év legmagasabb értékére emelkedett - írja a Bloomberg. A 16 euróövezeti országban 9,2 százalékra hízott az állástalanok aránya a márciusi 8,9 százalékról. Elemzők korábban 9,1 százalékot vártak áprilisra.
Christoph Weil, a Commerzbank elemzője szerint a ráta további emelkedése várható, egészen 11 százalék körüli értékig, míg az Európai Bizottság idén átlagosan 9,9 százalékos munkanélküliségre számít, 2010-ben pedig 11,5 százalékra. Az EU-tagországok közül Spanyolország vezeti a sort, 18,1 százalékos rátával, de Írországban is 11,1 százalékra emelkedett a regisztrált munkanélküliek aránya.
