Az ukrán bankok újratőkésítéséért felelős bizottság jóváhagyott egy 9,4 milliárd hrivnya (1,23 milliárd dollár) értékű mentőcsomagot három bank számára - írja a Delo című napilapra hivatkozva a Bloomberg. Az Ukrgazbankban 3,2 millió hrivnya befektetéssel 84 százalék, a Rodovid Bankban 2,8 milliárd hrivnya, az AKB Kijevben pedig 3,4 milliárd hrivnya ellenében 99,9 százalék részesedést szerezhet az állam. A bankok augusztusban kaphatják meg a forrásokat, amennyiben a kormány meghozza a végső döntést ezen a héten.
