BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Románia is próbát tesz a vizitdíjjal

Az egészségügyben tapasztalható korrupció ellen vetné be a román tárca a 337 forinttól induló költségtérítést.

2009. május 27. szerda, 09:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vizitdíj bevezetését tervezik Romániában, hogy csökkentsék az egészségügyi rendszerben elburjánzott korrupciót - írja az MTI Eco román lapinformációkra hivatkozva. Több román országos napilap is beszámolt a román szaktárca és az egészségbiztosító tervéről, hogy az egészségügyi szolgáltatások egy részéért fizetni kellene, akár már szeptember elsejétől.

A tervek szerint a családorvosi vizsgálatért 5 lejt, azaz 337 forintot kell majd fizetni, a szakorvosi kezelésekért pedig 10 lejt (674 forintot). A román egészségügyi minisztérium tervei szerint egy hétnapos kórházi beutalás költségéhez 100 lejjel kell majd hozzájárulnia a betegeknek.

Minden kezeléstípusnál rögzítik majd, hogy milyen vizsgálatokért és ellátásért fizet a biztosító, és milyen költségek terhelik a betegeket.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet