Vizitdíj bevezetését tervezik Romániában, hogy csökkentsék az egészségügyi rendszerben elburjánzott korrupciót - írja az MTI Eco román lapinformációkra hivatkozva. Több román országos napilap is beszámolt a román szaktárca és az egészségbiztosító tervéről, hogy az egészségügyi szolgáltatások egy részéért fizetni kellene, akár már szeptember elsejétől.
A tervek szerint a családorvosi vizsgálatért 5 lejt, azaz 337 forintot kell majd fizetni, a szakorvosi kezelésekért pedig 10 lejt (674 forintot). A román egészségügyi minisztérium tervei szerint egy hétnapos kórházi beutalás költségéhez 100 lejjel kell majd hozzájárulnia a betegeknek.
Minden kezeléstípusnál rögzítik majd, hogy milyen vizsgálatokért és ellátásért fizet a biztosító, és milyen költségek terhelik a betegeket.
