Nagy-Britannia font-milliomosainak száma a felére zuhant vissza: jelenleg 242 ezer olyan brit van, akinek 1 millió fontnál (mintegy 321 millió forintnál) nagyobb a vagyona, szemben a 2007-es felmérés 489 ezres számával - írja a Bloomberg a Centre for Economics and Business Research (CEBR) tanulmánya alapján.
A megállapítások egybeesnek a Sunday Times-ban korábban közölt milliárdosok létszámát jelző adattal: az ország leggazdagabb magánszemélyei 2008-ban még 75-en, míg idén már csak 43-an vannak. A vagyonok csökkenése a korábbi várakozás 24 százalékánál jóval nagyobb, 38 százalékos értéket mutat.
Nem jártak jól a luxusmárkák sem: a Bentley forgalma például idén kétharmadával esett vissza, de a BMW is 35 százalékkal kevesebbet értékesített a tanulmány szerint.
A brit háztartásoknak eddig összességében 1 900 milliárd font veszteséget hozott a válság 2007. júliusa óta. A milliós vagyonnal rendelkezők számának megfeleződése az ingatlanpiaci összeomlás, az árfolyamok mélyrepülése, illetve a pénzügyi szektorban megfigyelhető 70 százalékos bónusz-visszaesés következménye - foglalta össze Douglas McWilliams, a CEBR igazgatója, hozzátéve, hogy az ingatlanárak mostani mélypontról várható emelkedésével 2011-től várják a vagyonosok számának növekedését.
Mások nem ennyire optimisták, a Savills szerint például az ingatlanok árszintje 2012-ig biztosan nem indul növekedésnek, a munkanélküliség és a válság okozta vásárlói félelmek következtében.
