BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankok zöme egyenesbe jön év végére

Azok az egyesült államokbeli pénzintézetek, amelyek a kormány segítségével maradtak talpon, legkésőbb 2009 végéig visszafizetik az adófizetői pénzeket az államnak - legalább is a Morgan Stanley szerint.

2009. május 22. péntek, 20:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az állami támogatást kapott amerikai bankok többsége vélhetőleg legkésőbb 2009 negyedik negyedévében visszafizeti a közpénzből kapott segélyhiteleket, a következő negyedévekben pedig növekvő számú részvénykibocsátásra lehet számítani a pénzintézetek részéről - állítják a Morgan Stanley elemzői.

A Morgannál úgy vélik, hogy valójában a legtöbb pénzintézet már a harmadik negyedben teljesen visszafizeti a TARP-alapből kapott dotációt, míg a Bank of America és a Citigroup valószínűleg a negyedik negyedben fejezi be a törlesztést.

A Morgan Stanley egyúttal a banki részvényekre vonatkozó célárat is emelte átlagosan 33 százalékkal, amiben olyan bankok érintettek, mint a JP Morgan Chase vagy a Wells Fargo - számolt be a Reuters.

A társaság szerint a hitelek romlásának üteme valamikor a következő néhány negyedév során lelassul, a fizetésképtelenné válás pedig a negyedik negyedben tetőzhet, 2010 első felében pedig már csökkenésnek indulhat - írták a bank elemzői pénteki jegyzetükben.

A hitelköltségek azonban még 2010-ben is magas szinten lesznek, egészen 2011 elejéig.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet