BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tokióba ért a H1N1

Amerikából hazatérő középiskolásoknál mutatták ki a vírust, így Oszaka mellett már Tokió térsége is érintett.

2009. május 21. csütörtök, 12:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két, egyhetes New York-i kirándulásból visszatérő középiskolás lánynál azonosították az A/H1N1-et Tokió körzetében - írja helyi kormányzati forrásokra hivatkozva a Bloomberg. Mindkét 16 éves lány ugyanabba a középiskolába jár Kavaszakiban, a Tokió közelében fekvő 1,3 milliós városban.

Nyugat-Japánban, Oszaka körzetében épp a héten zárt be a kormány közel négy és félezer iskolát a vírus megjelenése miatt, az egészségügyi minisztérium közlése szerint 283 embernél mutatták ki az új típusú influenzát Japánban.

A vírus megjelenésével fellendült az egészségügyi maszkok iránti kereslet, az Osaka International Convention Centerben eddig 13 konferenciát mondtak le, az üzemeltető szerint "a mostani helyzet még szeptember 11-énél vagy az SARS vírusnál is rosszabb". A japán fertőzöttek 90 százaléka tinédzser, mindössze 11 esetben mutatták ki 40 év feletti betegben a vírust.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet