Az év első négy hónapjában 54,9 százalékkal csökkentek az új autók eladásai Romániában, az egy évvel korábbihoz képest - írja az MTI Eco. A román autógyártók és -importőrök szövetsége szerint ezen idő alatt 49 971 autót vásároltak a tavaly januártól április végéig tartó időszak 110 839 darabja után.
Az autóipar viszont mintha nem venne erről tudomást: a gyártás 2,1 százalékkal 83 ezerre nőtt, természetesen az export 62,4 százalékos növekedése miatt, ami így 72 ezerre emelkedett - a nyugat-európai roncsprémium-programok jelentősen javították a Dacia pozícióit is. A Romániába érkező autóimport 54,4 százalékkal 36 461 darabra csökkent a vizsgált négy hónap során.
