BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig vesznek autót a románok

A román újautó-piac kevesebb mint felére esett vissza az év első négy hónapjában, a nyugati roncsprémium-programok következtében azonban az autóexport közel kétharmadával javult.

2009. május 20. szerda, 10:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az év első négy hónapjában 54,9 százalékkal csökkentek az új autók eladásai Romániában, az egy évvel korábbihoz képest - írja az MTI Eco. A román autógyártók és -importőrök szövetsége szerint ezen idő alatt 49 971 autót vásároltak a tavaly januártól április végéig tartó időszak 110 839 darabja után.

Az autóipar viszont mintha nem venne erről tudomást: a gyártás 2,1 százalékkal 83 ezerre nőtt, természetesen az export 62,4 százalékos növekedése miatt, ami így 72 ezerre emelkedett - a nyugat-európai roncsprémium-programok jelentősen javították a Dacia pozícióit is. A Romániába érkező autóimport 54,4 százalékkal 36 461 darabra csökkent a vizsgált négy hónap során.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet