BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhan a felkelő nap

Japánban az első negyedévben várhatóan 4,4 százalékkal csökkent az előző negyedévhez képest a GDP, éves szinten pedig 16,5 százalékkal zuhant a külföldi és a hazai kereslet jelentős esése miatt, a Dow Jones által megkérdezett elemzők szerint.

2009. május 19. kedd, 08:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán gazdaság első negyedévi teljesítményéről szóló hivatalos adatot szerdán hajnalban hozzák nyilvánosságra - közölte az MTI Eco. Az idei első három hónappal bezárólag már a negyedik egymást követő negyedévben csökkenhet eszerint a világ második legnagyobb gazdasága (2008 utolsó negyedévében 3,2 százalékkal zsugorodott).

Ilyen hosszú recesszió a mostani típusú adatközlés kezdete, 1955 óta nem volt Japánban, az előző negatív rekordot 1974 első negyedévében, az olajválság idején érték el 13,1 százalékos mínusszal - emlékeztetett a The Wall Street Journal.

Az elemzők szerint az idei első három hónapban az export 27,1 százalékkal esett az előző negyedévhez képest, a GDP több mint felét adó fogyasztás pedig egy százalékkal csökkent.

A Moody's hitelminősítő tegnap rontotta le Japán szuverén devizaadósságainak besorolását a legmagasabb AAA kategóriából Aa2-re, ugyanakkor ennyire vitte föl Aa3-ról a jenben elszámolt adósságokét. A devizahitelek leminősítése inkább jelképes - idézte az elemzőket a Napi Gazdaság - mert a GDP 170 százalékát meghaladó japán adósság szinte teljes egészében jenben ban jegyezve.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet