BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vezér nélkül maradt a WestLB

Váratlanul lemondott tegnap a német Westdeutsche Landesbank (WestLB) vezérigazgatója, Heinz Hilgert.

2009. május 19. kedd, 09:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bank közleménye szerint Hilgert e gesztussal tiltakozott az ellen, hogy a tulajdonosok nem támogatják kellőképpen a WestLB rendbetételét szolgáló terveit.

Az USA-ból kiinduló pénzügyi válság miatt bajba került WestLB fő tulajdonosai Észak-Rajna-Vesztfália takarékbankjai, illetve maga a német szövetségi tartomány. Hilgert egy éve került a bank élére - ő az ötödik vezérigazgató 2003 óta - , az Európai Bizottság jóváhagyását a múlt héten elnyert tervei szerint állami támogatással szerveznék át a WestLB-t úgy, hogy megszabaduljon "mérgezett" eszközeitől. Az átszervezés keretében a bank önálló egységekbe szervezve leválasztaná magáról egyes tevékenységeit, a karcsúsított WestLB-t pedig 2011-ben privatizálnák.

A bank igazgatósága hétfőn este összeült, hogy reagáljon Hilgert lemondására - döntésük még nem ismert - , a tanácskozás helyszíne előtt mintegy 100 WestLB-alkalmazott fogadta kiabálva az érkezőket.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet