BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külső támasz kellene a VW-Porsche házassághoz

Ha lesz valami a Volkswagen és a Porsche tervezett egyesüléséből, akkor el kellene adniuk egy részt az újonnan létrejövő társaságból egy külföldi befektetőnek - vélekedett a VW vétójoggal rendelkező tulajdonosának, Alsó-Szászországnak a kormányfője.

2009. május 19. kedd, 10:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német szövetségi tartománynak nem áll szándékában növelni a VW-ban élvezett 20 százalékos részesedését az egyesülés után - jelentette ki egy tegnap adott interjúban Christian Wulff. A miniszterelnök szerint az új társaság mintegy 30 százalékára lehetne új befektetőket bevonni, miután a tulajdonosok megállapodtak annak struktúrájáról.

A VW és a Porsche fúziójáról szóló tárgyalások hétfőre megszakadtak, mert a VW vezetése - élén Ferdinand Piech elnökkel - hiányolta a Porsche stratégiáját a közös jövővel kapcsolatban, de a Porsche szerint az egyeztetéseket rövidesen folytatják.

A Porsche és a Piech családok együtt a Porsche SE 50 százalékát birtokolják, a sportautógyártó viszont a VW 51 százaléka fölött rendelkezik. Könnyebben mennének a dolgok, ha az érintett családok olyan egységesek lennének, mint a VW, Alsó-Szászország és a VW-dolgozókat képviselő tanács - mondta Wulff. (A VW dolgozói tanácsa ugyancsak képviselteti magát az egyesülési tárgyalásokon.)

Lapértesülések szerint a tárgyalások megakadása mögött valójában az áll, hogy a VW-t aggasztja a Porsche 9 milliárd euró körüli adóssága; a Porsche korábban nagy erőfeszítéseket tett a VW-beli részesedése növelése érdekében, a fúziós tárgyalások bejelentése előtt a 75 százalék elérését tűzték ki célul.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet