"Néhány napsugár már átszűrődik a lombok között, azonban még nem vagyunk kint az erdőből" - érzékeltette egy metaforával az Egyesült Államok gazdaságának helyzetét Peter Orszag, a Fehér Ház költségvetési igazgatója a CNN számára. Az amerikai gazdaság legutóbbi makroadatai is annak bizonyságát mutathatják, hogy a recesszió talán már túljutott a legrosszabb szakaszán: az áprilisi inflációs adat változatlanságot mutatott, az ipari termelés pedig márciussal összevetve kisebb sebességgel zsugorodott.
Ország szerint ráadásul, a gazdaság talpraállásának beindulásával a költségvetési hiány is éles csökkenésnek indulhat. A gazdaság azonban egyelőre gyenge marad, így a hiány is magasabb szinteken marad, de néhány hónap múlva már sokkal tisztább lesz a kép. A Fehér Ház legutóbbi előrejelzése 1840 milliárd dolláros, a GDP 12,9 százalékára rúgó deficitet jelzett előre a szeptember 30-ig tartó idei pénzügyi évre.
Korábban a Federal Reserve elnöke, Ben Bernanke is azt sugallta, hogy a recessziónak véget kell érnie még ebben az évben.
