BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orszag: Vége a szabadesésnek

A jelekből úgy látszik, megállt a gazdaság szabadesése - mondta az Obama-adminisztráció költségvetési főnöke, Peter Orszag.

2009. május 18. hétfő, 11:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Néhány napsugár már átszűrődik a lombok között, azonban még nem vagyunk kint az erdőből" - érzékeltette egy metaforával az Egyesült Államok gazdaságának helyzetét Peter Orszag, a Fehér Ház költségvetési igazgatója a CNN számára. Az amerikai gazdaság legutóbbi makroadatai is annak bizonyságát mutathatják, hogy a recesszió talán már túljutott a legrosszabb szakaszán: az áprilisi inflációs adat változatlanságot mutatott, az ipari termelés pedig márciussal összevetve kisebb sebességgel zsugorodott.

Ország szerint ráadásul, a gazdaság talpraállásának beindulásával a költségvetési hiány is éles csökkenésnek indulhat. A gazdaság azonban egyelőre gyenge marad, így a hiány is magasabb szinteken marad, de néhány hónap múlva már sokkal tisztább lesz a kép. A Fehér Ház legutóbbi előrejelzése 1840 milliárd dolláros, a GDP 12,9 százalékára rúgó deficitet jelzett előre a szeptember 30-ig tartó idei pénzügyi évre.

Korábban a Federal Reserve elnöke, Ben Bernanke is azt sugallta, hogy a recessziónak véget kell érnie még ebben az évben.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet