BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs egyedül az OTP, felvásárlástól tart az Erste is

Felvásárlás elleni védvonalat épít az Erste, 50 százalék fölé mennek a nagytulajdonosok.

2009. május 18. hétfő, 12:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy látszik nem csak az OTP Bank az egyedüli a régióban, amely felvásárlástól tart a nyomott részvényárfolyamok mellett. Az osztrák Die Presse című lap tudósítása szerint az Erste Bank is ellenséges felvásárlás elleni védvonalat kezd kiépíteni.

A bank egyik nagyrészvényese, a Criteria Caixa arra készül, hogy részesedését 10 százalék körülire emelje a bankban, s hasonló lépés várható a jelenleg 9 százalék körüli tulajdonrésszel rendelkező osztrák takarékszövetkezetektől is. Az Erste Spar-Casse-Privatstiftung 31 százalék feletti részesedésével így a legnagyobb tulajdonosok 50 százalék fölé kerülnek.

Mint emlékezetes, az OTP idei rendes éves közgyűlésén próbálta meg alapszabályát úgy módosítani, hogy 10 százaléknál több szavazattal egy részvényese se élhessen, azonban az indítvány megbukott. Akkori értesülések szerint a bankban jelentős részvénypakettel rendelkező Rahimkulov család ellenkezése gátolta meg a módosítást.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet