Meghalt egy ember sertésinfluenzában New Yorkban és Japánban is egyre több embert dönt ágynak a betegség, miközben a világon bőven 8000 fölé emelkedett a fertőzöttek száma. Az egyre szaporodó megbetegedések miatt a következő napokban várhatóan több lesz a súlyos esetek száma - nyilatkozta a sajtónak a New York-i városháza illetékes szóvivője. Japánban 125-re nőtt az igazolt H1N1-esetek száma, a világon 39 országban közel 8500 ember dőlt ki és 72-en haltak meg.
A New York-i halálos áldozatról nem sokat tudni. Állítólag egy iskolában dolgozott asszisztensként és izületi gondokkal küszködött, amelyek miatt orvosi ellenőrzés alatt állt. Vele együtt már öten haltak meg az USA-ban sertésinfluenzában. New Yorkban 11 iskolát zártak be elővigyázatosságból, ezek közül csak egybe járt olyan diák, akiknek megerősített H1N1-e volt, a többire a gyanús megbetegedések miatt elővigyázatosságból tettek lakatot.
Japánban az okoz fejtörést a hatóságoknak, hogy olyan beteget is találtak, aki nem járt mostanában külföldön. Ezzel bizonyossá vált, hogy önállóan terjed a vírus a szigetországban, amit iskolák bezárásával igyekeznek megfékezni. A kormány több mint 35 millió kezelésre elegendő influenza elleni gyógyszert halmozott fel. Az embereket arra kérik, hogy amit lehet, otthonról intézzék el.
Nagy-Britanniában tegnap 14 újabb H1N1-esetet jelentettek, amivel összesen 101-re emelkedett az ottani influenzások száma.
