BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fordulópont előtt az Opel

Német kormányküldöttség utazhat az USA-ba az Opelről tárgyalni.

2009. május 18. hétfő, 12:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét második felében német kormánydelegáció utazhat az Egyesült Államokba, hogy tárgyaljon a General Motors vezetésével a cég európai érdekeltségének jövőjéről - mondta Karl-Theodor zu Guttenberg gazdasági miniszter. A német fél fel fogja venni a vagyonkezelő kinevezésének lehetőségét a GM Europe élére arra az esetre, ha nem sikerülne vevőt találni re a GM csődvédelem alá kerülése előtt.

A vagyonkezelő megjelenése - amely védelmet nyújtana az Opelnek hitelezőivel szemben és áthidaló kölcsönt szerezne a működésére addig, amíg nem sikerül vevőt találni az autógyártóra - nem arat osztatlan lelkesedést az USA-ban. Guttenberg ugyanakkor alapvetően bizakodó a tárgyalásokkal kapcsolatban.

A küldöttség elutazása előtt kiderül, ki indul az Opel/Vauxhallért, ugyanis a német kormány szerdáig adott haladékot az ajánlatok beadására. Továbbra is az Olasz Fiatot, a kanadai-osztrák Magna alkatrészgyártó vezette konzorciumot, illetve az amerikai Ripplewood befektető társaság európai ágát, az RHJ Internationalt tarják számon a jelentkezők között. Utóbbival kapcsolatban kérdés, hogy végül indul-e a versenyben.

Guttenberg szerint ha nem érkezik értékelhető ajánlat, akkor az Opel csődbe megy.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet