A hét második felében német kormánydelegáció utazhat az Egyesült Államokba, hogy tárgyaljon a General Motors vezetésével a cég európai érdekeltségének jövőjéről - mondta Karl-Theodor zu Guttenberg gazdasági miniszter. A német fél fel fogja venni a vagyonkezelő kinevezésének lehetőségét a GM Europe élére arra az esetre, ha nem sikerülne vevőt találni re a GM csődvédelem alá kerülése előtt.
A vagyonkezelő megjelenése - amely védelmet nyújtana az Opelnek hitelezőivel szemben és áthidaló kölcsönt szerezne a működésére addig, amíg nem sikerül vevőt találni az autógyártóra - nem arat osztatlan lelkesedést az USA-ban. Guttenberg ugyanakkor alapvetően bizakodó a tárgyalásokkal kapcsolatban.
A küldöttség elutazása előtt kiderül, ki indul az Opel/Vauxhallért, ugyanis a német kormány szerdáig adott haladékot az ajánlatok beadására. Továbbra is az Olasz Fiatot, a kanadai-osztrák Magna alkatrészgyártó vezette konzorciumot, illetve az amerikai Ripplewood befektető társaság európai ágát, az RHJ Internationalt tarják számon a jelentkezők között. Utóbbival kapcsolatban kérdés, hogy végül indul-e a versenyben.
Guttenberg szerint ha nem érkezik értékelhető ajánlat, akkor az Opel csődbe megy.
