A járvány halálos áldozatainak száma 65-ről 72-re emelkedett. Az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) statisztikai számai egy hét óta drasztikusan növekedést mutatnak.
A legtöbb beteg az Egyesült Államokban van, utána következik az új influenza kiindulópontjának számító Mexikó. A betegség szombaton megjelent Törökországban, Indiában, és egy-egy újabb fertőzést okozott Japánban és Malajziában is - számolt be az MTI.
A Törökországban azonosított beteg egy amerikai állampolgár, az Indiában egy 23 éves indiai férfi, aki nemrég az USÁ-ban járt, a malajziai beteg egy nő, aki szintén Amerikából tért haza, a japáni pedig egy olyan diák, aki nem járt az utóbbi időben külföldön.
