Az ING 793 millió eurós nettó veszteségről számolt be az első negyedévre, ez a cég sorozatban harmadik veszteséges negyedéve. Egy évvel korábban 1,54 milliárd eurós profitot ért el a társaság. Az eredményt nagyban rontotta, hogy a hitelveszteségi céltartalékok 98 millióról 772 millió euróra emelkedtek. A Bloomberg által megkérdezett elemzők előzetesen ennél kisebb, 524 millió eurós veszteségre számítottak.
A negatív eredmények következtében az ING 8 milliárd eurós tőkeemelésre készül, a különböző érdekeltségek eladása mintegy 4 milliárd euró friss tőke bevonását teszi majd lehetővé. Összesen 7 ezer munkahelyet szüntet meg a menedzsment, március végéig már egy 5 380 fős leépítést végre is hajtottak, összesen évi 1 milliárd euró megtakarítást kívánnak elérni a létszámcsökkentéssel. Az ING árfolyama a ma délelőtti kereskedésen 6,5 százalékos, az év elejétől számítva pedig 0,6 százalékos mínuszba került.
Az banki üzletág 698 millió euró adózás előtti, egyszeri tételek nélkül számolt nyereséget ért el. A banki és biztosítói üzletágak élére más-más vezető testületeket kíván állítani a cég. A jövőre vonatkozóan a volatilis piacok okozta bizonytalanságon túl a kockázatcsökkentésről és a ING működési eredményeinek növeléséről beszélt a cég.
