BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot bukott a Mazda

A japán autógyártó az előző üzleti év 92 milliárd jenes nettó nyeresége után 71 milliárdos veszteséget termelt.

2009. május 12. kedd, 10:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mazda mai bejelentése szerint 71,49 milliárd jen nettó veszteséget szenvedett el a március 31-én zárult pénzügyi évben, ez részvényenként 52,13 jent jelen.

A megelőző évben 91,84 milliárd jen nettó nyereségről számolt be a cég, részvényenként. Az árbevétel 27 százalékkal esett vissza az előző évhez képest, 3,48 ezer milliárd jenre.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet