BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb lett a vártnál a Nissan vesztesége

A japán gyártó a szakértői várakozásoknál jobb éves eredményről számolt be, az újbóli nyereségességet csak a 2011. márciusában záródó időszakra vár.

2009. május 12. kedd, 11:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nissan Motor a vártnál kisebb nettó veszteségről számolt be a most lezárt pénzügyi évét tekintve, s bár veszteséget vár 2009-re is, a cég közlése szerint már látszanak a gazdasági növekedés jelei. A vállalat nettó vesztesége 233,7 milliárd jen (2,4 milliárd dollár) a mácius 31-én zárult pénzügyi évben, egy évvel korábban 483,3 milliárd jenes nettó nyereségről számolt be.

Az előzetes várakozások 265 milliárd jenes nettó veszteségről szóltak, a vártnál tehát némiképp jobban teljesített a cég. Az éves nettó árbevétel 8,44 ezer milliárd jen, a 2008 márciusi 10,82 ezer milliárdos érték után. Az időszak alatt 3,4 millió járművet adott el a Nissan világszerte, 9,5 százalékkal kevesebbet az előző üzleti évnél: a legnagyobb csökkenést az amerikai piacokon szenvedte el, itt 19,1 százalékkal csökkentek eladásai.

A vállalat megerősítette 170 milliárd jenes veszteségvárakozását és 6,95 ezer milliárd jenes árbevételre vonatkozó tervét a 2010. március végén záruló időszakra, az eladásokat tekintve pedig 3,08 milliós darabszám-növekedést várnak. A nyereségesség visszaállását a 2011. márciusában záródó üzleti évre várható a cég mostani közlése szerint.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet