BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Afrika már focilázban ég

2009. május 10. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy hónappal a jövő évi labdarúgó-vb főpróbájának tartott Konföderációs Kupa rajtja előtt már egész Afrika focilázban ég. A dél-afrikai szervezők friss kimutatásai szerint a jegyek több mint fele, azaz 320 ezer darab már elkelt. Ami nem is csoda, hiszen a június 14-én startoló "beharangozó" bajnokságon többek közt a brazil és az olasz csapat is részt vesz, az ottani szurkolók nagy örömére. A belépők döntő többségét eddig hazai nézőknek és cégeknek adták el. Ez némi könnyebbséget is jelent a főpróba szervezőinek, hiszen így bár élesben tesztelik a jövő évi világbajnokság stadionjait és egyéb létesítményeit, mégsem kell külföldi turisták tízezreivel "megküzdeniük", bár - mint Danny Jordan, a szervezőbizottság elnöke mondja - már most is minden működőképes.
A stadionok jó része elkészült, 12 milliárd randos beruházással korszerűsítették a vasútvonalakat és pályaudvarokat, 80 ezer szállodai szobát építettek és csúcstechnológiával felszerelt telekommunikációs központot adtak át Johannesburgban. Nagy hangsúlyt helyeznek a biztonságra: már a mostani tornán is különlegesen kiképzett, katonákból és rendőrökből álló nyolcezres csapat ügyel majd a focisták és a nézők biztonságára, a pályákat pedig még 3500 felügyelő is vigyázza.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet