BUX 139170.26 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas munkanélküliség Spanyolországban

Spanyolországban az első negyedévben évtizedes magasságba, 17,4 százalékra emelkedett a munkanélküliség.

2009. április 24. péntek, 10:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A spanyol nemzeti statisztikai hivatal jelentése szerint az ország munkanélküliségi rátája 17,4 százalékra növekedett 2009 első három hónapjában, ami több mint kétszerese az EU-átlagnak. Ezzel immár összesen 4,01 millió regisztrált munkanélkülit tartanak nyilván az ibériai államban. Az előző év utolsó negyedévében a mutató még csak 13,9 százalékon állt.

Az Eurostat adatai szerint az állástalanok számának spanyolországi növekedése felelős az eurózóna-beli munkanélküliség-bővülés több mint feléért.

A munkanélküliek száma összességében 1,8 millió fővel emelkedett az utolsó 12 hónapban a mély gazdasági válság hatására. Számos elemző szerint a ráta év végére elérheti a 20 százalékot, az IMF 19,3 százalékot prognosztizál.

Szerényi Szabolcs
Szerényi Szabolcs

Ez is érdekelhet