BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb lesz az sms-barangolás

2008. szeptember 23. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság (EB) az sms és az elektronikus adatátvitel roaming- díjtételének jelentős mérséklését javasolja. Az sms-roaming maximum nettó ára 11 eurócentbe, azaz 25 forintba kerülne. Mivel a szektor nem hajtott végre önkéntes árcsökkentést, Viviane Reding, az EB információs társadalomért felelős tagja - hasonlóan a beszélgetések barangolási díjához - az árak letörését kezdeményezi. Az EB szerint a külföldre küldött sms ára irreálisan magas, és a szolgáltató tényleges költségéhez képest aránytalan. Ma egy uniós országból a másikba küldött sms átlagosan 29 eurócentbe kerül, ez tízszerese a belföldi tarifának. Brüsszel az akár 60 százalékos mérséklést jelentő szabályozást már a jövő év július elsejétől bevezetné. José Manuel Barroso, az EB elnöke szerint a reálisabb árképzés nyomán minden bizonnyal megugrik majd a szolgáltatás iránti kereslet, ami kompenzálja a szolgáltatók jövedelemkiesését. Az EB egyúttal javasolja, hogy a jövőben a szolgáltatók a roaming esetében a percenkénti helyett kötelezően térjenek át a másodpercenkénti díjazásra az első fél percet követően. Ugyancsak fogyasztóbarát az a javaslat, amellyel nagyobb tisztánlátást akarnak az adatátvitelben, így a felhasználónak előre tudnia kell, hogy például egy internetes oldal letöltése mennyibe kerül, amivel az esetenkénti horrorisztikus számlázásnak akarnak megálljt parancsolni. Irányárként megabájtonként egy euró tarifát javasolnak.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet