A mostani már a negyedik olyan negyedév, amelyben veszteséget termelt a legnagyobb svájci pénzintézet, ráadásul várakozásaik szerint az év fennmaradó részében sincs esély a kedvezőtlen piaci viszonyok és pénzügyi trendek átfordulására.
A mostani 359 milliós veszteség akkor szembetűnő csak igazán, ha figyelembe vesszük a bázis, azaz a tavalyi év hasonló időszakának 5,5 milliárd frankos nyereségét. Elemzők egyébként 281 milliós veszteséget vártak, azonban ezt is sikerült alulteljesítenie a pénzintézetnek.
További gondot okozott, hogy ugyan a veszteségek a befektetési banki üzletágnál keletkeztek, a vagyonkezelő részleg gazdag ügyfelei mintegy 17,3 milliárd frankot menekítettek ki a sorozatos veszteségekről hallva.
Válaszul a vezetőség bejelentette, az eddigi nagyobb integrációt szorgalmazó stratégia helyett átstrukturálják a csoportot és szétválasztják a három fő üzletágat, és élükre külön-külön független igazgató kerül.
