BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír: rengeteg pénzre éhesek a bankok

A Goldman szerint 60-90 milliárd euró tőkére van szükségük az európai hitelintézeteknek.

2008. július 4. péntek, 10:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Goldman Sachs szerint az európai bankoknak mintegy 60-90 milliárd eurónyi tőkét kell bevonniuk a rendszerbe, hogy a hitelpiac további gyengélkedése mellett fenntarthassák jelenlegi pénzügyi mutatószámaikat - írja a Bloomberg.

A Goldman elemzői úgy vélik, a szabályozási nyomás, valamint a hitelezési trendek éles negatív fordulata a két legfőbb kihívás a bankszektor számára, és amennyiben visszatérnek az 1990-es évek elején tapasztalt hitelveszteség-szintek, akár 90 milliárd euróra is rúghat a tőkehiány.

A befektetési bank egyúttal semlegesről eladásra minősítette le a Carnegie&Co-t és a Swedbankot, illetve vételről semlegesre a Banco Santandert.

Mindeközben a Citibank 65 frankról 55-re csökkentette a Credit Suisse-csoportra vonatkozó célárát, valamint lefelé módosította, 2,49-ről 1,47-re az egy részvényre jutó nyereségre vonatkozó várakozását is. Mindazonáltal a Citibank szerint erősen ellenjavalt lenne egy kényszerű tőkeemelés a második negyedévi jelentését július 24-én közzétevő Crédit Suissenél.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet