BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az USA hiánycsökkentő pályára állt

2005. szeptember 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államokban az októberrel kezdődő fiskális évre 2600 milliárd dollár bevétel mellett 382 milliárd dollár hiányt irányoz elő a költségvetési törvény. A középtávú program értelmében 2010-re 211 milliárd dollárra kellene mérséklődnie a deficitnek – a korábbi adócsökkentést folytatva. (A jövő évi költségvetés tarthatósága persze bizonytalan a legutóbbi természeti csapások után. ) Az USA már korábban is a hiány leszorítását tervezte, de a 2004 októberével zárult év 412 milliárd dolláros deficitje után az ez évre kalkulált 333 milliárddal szemben 450 milliárd dollár körüli mínusz várható.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet