BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Méregdrága kisterepjárót a Mercedestől?

A DaimlerChrysler autómamut úgy döntött, hogy a korábbi tervekkel ellentétben nem Brazíliában, hanem Németországban gyártja a Mercedes-Benz új SUV-ját, az M-Class terepjáró kisebb társát.

2005. április 28. csütörtök, 12:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A városi terepjáró előállítására a cég üzemi tanácsa előrehaladott tárgyalásokat folytat Bréma városával. Jürgen Schrempp, a Mercedes elnöke közölte: Bréma kiváló termelési helyszín, részben a megfelelő munkaerő miatt. A német iparváros bizonyára tényleg remek helyszín, ám az ottani magas munkabérek miatt feltételezhető, hogy új modell előállítási költsége jóval magasabb lesz, mint amennyi Brazíliában lett volna. Ez pedig, Mercedes ide vagy oda, vélhetően az autó árában is meglátszik.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet