BUX 138410.77 0,57 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Microsoft tömi az amerikai lakosság zsebét

Decemberben az Egyesült Államokban 3,7 százalékkal nőtt a lakossági bevételek szintje, mégpedig a Microsoft hatalmas osztalékfizetésének köszönhetően.

2005. január 31. hétfő, 15:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elemzők 3,0 százalékos bővülésre számítottak. A Microsoft-osztalék nélkül a növekedés alig 0,6 százalékos lett volna. (Szakértői számítások szerint a 32 milliárd dolláros egyszeri osztalékfizetés mintegy háromnegyede a lakosság zsebébe jutott.) A fogyasztói kiadások szintje 0,8 százalékkal nőtt, szemben az elemzők 0,9 százalékos jóslatával.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet