BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az első nyereséges fapados légitársaság

A 80 százalék feletti helykihasználtsággal működő Germanwings az első negyedévben a hasonló diszkont-légitársaságok között elsőként már nyereséget ért el.

2004. május 28. péntek, 12:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén az első negyedévben a Germanwings pozitív eredményt ért el, ezzel a cég - saját tájékoztatása szerint - az első nyereséges diszkont-légitársaság lett. Konkrét adatokat Joachim Klein, a vállalat vezérigazgatója nem közölt. A légitársaság jelenleg 13 gépet működtet, amit jövő év végére 20 fölé kívánnak növelni. A Germanwings az első negyedévben csoportszinten 82,7 százalékos helykihasználtságal működött, az utasszám éves összevetésben 50 százalékkal emelkedett, ezen belül áprilisban 250 ezren utaztak a légitársaság gépeivel.
Tavaly május 22-én indult Budapest-Köln járaton eddig 135 ezer foglalást regisztráltak, míg a Budapest-Stuttgart desztinációban ugyanez a mutató ötvenezer volt. E járatokon az átlagos helykihasználtság 80 százalék feletti, de a kölni útvonal esetében volt olyan időszak, ahol ez tartósan meghaladta a 90 százalékot.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet