Szlovákia a tervezett 56,037 milliárd helyett 55,997 milliárd koronás hiánnyal zárta az óévet, némileg még túl is teljesítve a Dzurinda-kormány ambiciózus takarékossági programját. Bár az időközben megváltoztatott számítási metódus miatt nehéz az adatok összevetése, úgy tűnik, hogy a tavalyi 7,0 százalékról sikerült a GDP 4,97 százalékára szorítani a költségvetési deficitet. Idén a program értelmében már csak 3,9 százalékos lehet a hiány. A pozsonyi pénzügyminisztérium közölte, hogy májusra elkészítik az adatok európai szabványoknak megfelelő elemzését. Csehországban is elmaradt a deficit a költségvetési tervezetben szereplő 111,3 milliárd koronától: csak 109,1 milliárd lett, noha novemberben a pénzügyi tárca még mintegy 132 milliárdos hiányt jósolt. Az efölötti örömöt némileg beárnyékolhatja, hogy a deficit így is több mint a kétszerese az előző évi 45,7 milliárd koronás hiánynak. A Reuters számításai szerint a tavalyi a bruttó hazai termék 4,5 százalékának felel meg, míg a teljes államháztartási deficit a GDP 6-7 százaléka körül alakul.
