BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Greenpeace-blokád az Esso-kutak körül

Szerte Nagy-Britanniában akcióba lendültek a Greenpeace aktivistái, hogy az iraki háború elleni tiltakozásul lezárják az Esso benzinkútjait. Közel 50 töltőállomást vettek körbe és nem kímélték a cég központi épületét sem.

2003. február 24. hétfő, 14:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Ananova tudósítása szerint mintegy háromszáz, Greenpeacehez tartozó tiltakozó lendült támadásba ma reggel az Esso és annak tulajdonosa, az Exxon Mobil Corp. ellen. A Greenpeace szóvivője elmondta, hogy a cég az kőolajszármazékok használatára buzdító kampánya a háborús feszültségek és a globális felmelegedés közvetlen kiváltója, ezért vívta ki a társaság a környezetvédelmi csoport haragját. A Greenpeace aktivistái a cég Surrey-ben található közponját is blokád alá vették, ahonnan az események miatt biztonsági okokból 1 000 dolgozót haza is küldtek.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet