BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kirabolták az antwerpeni Gyémántközpontot

Valószínűleg több százmillió dollárra rúg minden idők egyik legmerészebb betörőinek zsákmánya. A hét végén kifosztották az antwerpeni Gyémántközpont páncéltermét, a százhatvan, külön-külön is őrzött és biztosított, tűzálló fiók közül százhuszonhármat „kitakarítottak” - írta a Népszabadság Online.

2003. február 21. péntek, 08:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A belga kikötőváros évszázadok óta a világ legnagyobb gyémántcsiszoló központja, itt zajlik e drágakő teljes kereskedelmének háromnegyede is.

A tolvajok csak bennfentesek lehettek, mert semmi erőszakos nyoma nincs a behatolásnak, pedig már a város zsidó negyedének azt a részét is kamerák figyelik, ahol a Gyémántközpont épülete áll. A betörők mindent, amit kellett, jól ismertek, de így is siettek, távoztukban több nagyobb gyémántot és ékszert elszórtak a folyosón. A nyomozók szerint a fiókok kinyitogatása hat-hét felkészült embernek is több órát vett igénybe, ez alaposan megkérdőjelezi az őrök és a biztonsági rendszer megbízhatóságát.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet