A belga kikötőváros évszázadok óta a világ legnagyobb gyémántcsiszoló központja, itt zajlik e drágakő teljes kereskedelmének háromnegyede is.
A tolvajok csak bennfentesek lehettek, mert semmi erőszakos nyoma nincs a behatolásnak, pedig már a város zsidó negyedének azt a részét is kamerák figyelik, ahol a Gyémántközpont épülete áll. A betörők mindent, amit kellett, jól ismertek, de így is siettek, távoztukban több nagyobb gyémántot és ékszert elszórtak a folyosón. A nyomozók szerint a fiókok kinyitogatása hat-hét felkészült embernek is több órát vett igénybe, ez alaposan megkérdőjelezi az őrök és a biztonsági rendszer megbízhatóságát.
