A kínai kormány 2001-ben könnyített a vegyesvállalat-alapítás szabályain, és az ország belépett a Világkereskedelmi Szervezetbe (WTO), így a külföldi befektetések fő akadályai elhárultak - írja a BBC.
A külföldi tőke jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy az ország GDP-je 8 százalékkal bővült 2002-ben, a 2001-es 7,3 százalék után - írja a Bloomberg.
A kínai kormány arra számít, hogy 2006 és 2010 évente mintegy 100 milliárd dollárnyi működőtőke érkezik az országba.
