BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Világgazdasági fórum: Davos helyett Dublin

A davosi világgazdasági fórum eddig Salzburgban tartott európai csúcsértekezlete elköltözik Salzburgból, és idén már Dublinban lesz: ezt a rendezők közölték levélben Salzburg polgármesterével - írja a FigyelőNet.

2003. január 10. péntek, 11:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Die Presse osztrák lap szerint Klaus Schwab, a davosi és a salzburgi fórum alapítója és fő szervezője nem indokolta a döntést.

A tanácskozást 1996-tól tartották Salzburgban az európai gazdaság és politika igen magas rangú képviselőinek részvételével. Tavalyig összesen hétszer volt ilyen összejövetel Salzburgban. Az utolsó két évben nagy tüntetések zajlottak, tavaly már háromezer rendőr őrizte a fórum elkerített területét, bár a tüntetések mind tavaly előtt, mind tavaly békések maradtak.

A fórum elköltözése Salzburgnak többmillió eurós veszteséget jelent.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet