Az 1,9 milliárd dollárt felemésztő elbocsátásoktól a Motorola az idén 100 millió, utána pedig 2003-tól évente 700 millió dollár adó előtti megtakarítást vár.
A Motorola ugyanakkor megerősítette a második negyedévi és a teljes éves profitelvárásait. A második negyedévben mintegy 6,4 milliárd dolláros forgalomra számít a mobilóriás, a részvényenkénti eredmény (EPS) szerintük -4 cent lesz, ami megegyezik az elemzők előrejelzéseivel. Ugyanakkor várakozásaik szerint a cég az eladások várható 5-10 százalékos csökkenésének ellenére is nyereséges lesz a harmadik negyedévtől kezdve, mivel az átstrukturálástól - illetve ennek részeként az elbocsátástól - mintegy 20 százalékos költségcsökkenést várnak. Az éves EPS-elvárás a cég részéről 4 cent, a piaci konszenzus 3 centet prognosztizál.
