BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Motorola karcsúsít (részletes)

A világ második legnagyobb mobiltelefon-gyártója további 7 000 dolgozójától válik meg a közeljövőben; a leépítés és a vele együttjáró átstrukturálás, illetve egyes eszközök leírásának költségei 3,5 milliárd dollárra rúgnak - ez az összeg mintegy 90 százaléka a második negyedévre tervezett összes kiadásnak.

2002. június 27. csütörtök, 14:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az 1,9 milliárd dollárt felemésztő elbocsátásoktól a Motorola az idén 100 millió, utána pedig 2003-tól évente 700 millió dollár adó előtti megtakarítást vár.
A Motorola ugyanakkor megerősítette a második negyedévi és a teljes éves profitelvárásait. A második negyedévben mintegy 6,4 milliárd dolláros forgalomra számít a mobilóriás, a részvényenkénti eredmény (EPS) szerintük -4 cent lesz, ami megegyezik az elemzők előrejelzéseivel. Ugyanakkor várakozásaik szerint a cég az eladások várható 5-10 százalékos csökkenésének ellenére is nyereséges lesz a harmadik negyedévtől kezdve, mivel az átstrukturálástól - illetve ennek részeként az elbocsátástól - mintegy 20 százalékos költségcsökkenést várnak. Az éves EPS-elvárás a cég részéről 4 cent, a piaci konszenzus 3 centet prognosztizál.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet