BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szegény Alcatelt az ág is húzza

A francia telekommukációs készülékeket gyártó Alcatel bejelentette, hogy várhatóan az idei évben veszteséges lesz, noha áprilisban még közleményben adta hírül, hogy a telekom-berendezések piacán tapasztalható pangás ellenére is nyereséget vár.

2002. június 26. szerda, 13:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hír 27 százalékos, rekordnagyságú zuhanásra késztette a cég részvényeinek árfolyamát ezen az amúgy is sötét, WorldCom-sztorival terhelt napon. Jean-Pascal Beaufret, a cég pénzügyi vezetője hozzátette, valószínűleg kénytelenek tovább csökkenteni költségeiket. Mint ismeretes, idén áprilisban már költséglefaragási intézkedéseket hozott a vállalat - akkor mintegy 30 000 dolgozót bocsátottak el.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet