BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még több dolgozójától válik meg a Deutsche Bank?

A Deutsche Bank (DB) új vezérigazgatója szerint a cég még több dolgozójától leszn kénytelen megválni - olvasható a Reuters hírei között.

2002. június 25. kedd, 13:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megválasztása utáni első sajtótájékoztatón, a múlt hónapban Josef Ackermann még elkötelezte magát amellett, hogy nem bocsát el több dolgozót, hisz röviddel hivatalba lépése előtt 9 200 dolgozójától vált meg a vállalat. A vállalat alacsony eredményessége, valamint a pénzpiacok gyengélkedése miatt elképzelhető ugyanakkor, hogy mégis kénytelen lesz feladni korábbi álláspontját.
Ackermann a vállalat hatalmas részvényportfóliójának értékesítésével szeretné visszaszerezni befektetőinek bizalmát és visszakerülni a világ 10 legnagyobb pénzintézete közé. A portfólió, amelynek összértéke mintegy 15 milliárd euró, tartalmazza a Daimler Chrysler részvényeinek 12,8, az Allianzénak pedig 3,3 százalékát. A társaság nemrégiben adott túl Munich Re-pakettjén.
A DB elképzelhetőnek tartja, hogy akár 10 százaléknyi sajátrészvény-visszavásárlást hajtson végre, a papírok árfolyamának erősítése céljából. A DB részvényeinek árfolyama mintegy 13 százalékot esett ez év elejétől és mintegy 10 százalékot Ackermann május 23-i hivatalba lépése óta; mindeközben az európai bankszektor is visszaesett, igaz mindössze 8-11 százalékot.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet