BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájkok a Deutsche Telekomnál

A német telekommunikációs óriás a Deutsche Telekom széleskörű figyelmeztető munkabeszüntetésekkel volt kénytelen szembesülni hétfőn, miután a "Verdi" szakszervezet tagjai nem voltak hajlandóak elfogadni a vállalat által ígért béremelések mértékét. A Verdi szerint mintegy 2000 dolgozó vesz részt a figyelmeztető sztrájkokban szerte Németországban, további 600 főt pedig a cég bonni főhadiszállása elé várnak.

2002. június 24. hétfő, 12:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Telekomnak (DT) komoly nehézségekkel kell amúgy is szembenéznie: az általános telekommunikációs válságnak köszönhetően 67 milliárd eurós adósságot sikerült a cégnek felhalmoznia, miközben részvényeinek értéke a korábban sosem látott, lélektani 10 eurós árfolyam alá süllyedt. A Verdi által szervezett megmozdulások egész héten folytatódnak, amennyiben nem sikerül megállapodásra jutniuk a vezetőséggel, ez pedig a telefonok felszerelésének késéséhez, illetve egyes telekommunikációs szolgáltatások akadozásához vezethet.

A szakszervezet 6,5 százalékos béremelést szeretne kicsikarni a vállalat 124 000 dolgozója számára. A DT ezzel szemben 3,8 százalékot kínál - és további béremelést jövő májusban. „A jelenlegi bérszínvonal szégyenletes" - nyilatkozta Ruediger Schulze a Verdi egyik képviselője a tárgyalásokon, aki szerint „nyomást kell gyakorolnunk a Deutsche Telekomra, mert a dolgozóknak igenis jár a béremelés". A tárgyalások következő fordulója csütörtökön és pénteken lesz - a Verdi mintegy 5 000 dolgozót szeretne mozgósítani ezeken a napokon, hogy nyomatékosítsa követeléseit.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet