BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EU-ban nő az elektronikus kormányzat szerepe

Nőtt a közintézmények internetes elérhetősége és interaktivitása az EU országokban - írja a Nua.com.

2002. június 24. hétfő, 14:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bizottság által készített felmérés az EU 15 országának
közintézményeiben készített felmérést az elektronikus rendszeren keresztüli elérhetőségükről és fejlettségükről. A felmérés szerint már a közintézmények 80 százaléka érhető el az interneten keresztül - ez 6,5 százalékos növekedés múlt év októbere óta. Az interaktivitás tekintetében 10 százalékkal, 55 százalékra nőtt a közintézmények teljesítménye.
A legfejlettebb ország ebben a tekintetben Írország: őket a bizottság 85 százalékra értékelte, a második Svédország lett 81, míg a harmadik Norvégia 70 százalékkal. Az uniós átlag 54 százalék lett.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet