Az amerikai Micron Technology 4 milliárd dollárt fizetne a dél-koreai Hynix Semiconductorért - jelentette be a megállapodást a szöuli cég, amihez azonban még szükség van hitelezőinek jóváhagyására. Az amerikai a világ második, a Hynix a harmadik legnagyobb félvezetőgyártója. Amennyiben létrejön fúziójuk, a világ legnagyobb chipgyártója lesz a cég, megelőzve a jelenleg vezető Samsungot.
2002. február 14. csütörtök, 09:01
