A Gazprom orosz gáztársaság takarékossági okokból lemondott arról a tervéről, hogy Ukrajna megkerülésével építsen új, Nyugat-Európába vezető gázvezetéket Lengyelországon keresztül - közölte Borisz Fjodorov, a cég igazgatótanácsának tagja a testület ülése után. A hírt azonban két órával később cáfolta Borisz Hrisztyenko orosz miniszterelnök-helyettes, aki szintén tagja az igazgatótanácsnak. A PAP lengyel hírügynökségnek az érintett lengyel kormány szóvivője úgy nyilatkozott: hivatalos tájékoztatást várnak Moszkvától. Emlékeztetett arra, hogy a lengyel-orosz kormányfői tárgyalások során olyan megállapodás született, hogy Moszkvában február 15-éig meghozzák a végleges döntést a gázvezetékről.
