Románia külföldi befektetők segítségével szeretné korszerűsíteni energiatermelését - közölte Adrian Nastase miniszterelnök. Mint mondta, a következő 10-15 évben egyedül a szénerőművek átalakítása mintegy 2,3 milliárd dollárba kerülne, a teljes energiaszektor befektetési igényét több mint 4 milliárdra becsülik. A kormányfő szerint fontolgatják annak lehetőségét, hogy ezt a projektet külön erre a célra kibocsátott eurókötvénnyel vagy külföldi hitellel finanszírozzák.
Ugyanakkor Bukarestben bejelentették, hogy a Nemzetközi Valutaalap elvárásainak megfelelően a kormány 3,4 milliárd dollárban maximálta az idén felvehető külföldi hitelek összegét. Tavaly 2,975 milliárd dollárnyi kölcsönt vettek fel külföldön, ebből 1,046 milliárd volt az állami garanciavállalás.
