A GAZ, Oroszország második legnagyobb autógyára közölte, hogy ismét tárgyalásokat kezdett a FIAT-tal vegyesvállalatuk jövőjéről. A gorkiji cég cáfolta a sajtóhíreket, hogy fel akarja mondani a vegyesvállalat létrehozásáról kötött 1998-as megállapodást, melyet FIAT személyautók oroszországi gyártásáról kötöttek, de eddig nem realizáltak. Egyes elemzők szerint a GAZ a személyautó-piac telítettsége miatt inkább az olasz csoporthoz tartozó Iveco teherautóit szeretné gyártani.
2002. január 17. csütörtök, 12:03
