BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem nyúlt a kamathoz a Bank of England

2002. január 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bank of England (BoE) monetáris politikai tanácsa (MPC) tegnap az egyöntetű elemzői és piaci várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta a jelenleg 4 százalékos irányadó kéthetes repokamatot, amely a tavalyi hétszeri mérséklést követően 37 éve a legalacsonyabb szintre került. Az MPC nem indokolta a döntést, az ülés jegyzőkönyvét pedig két hét múlva teszik közzé. A brit kamatszint ugyan a legfejlettebb hét ipari ország közül a legmagasabb, de a GDP mintegy 2 százalékos növekedési üteme is jócskán felülmúlja a többi államét. A GDP közel kétharmadát adó fogyasztói kiadások a karácsonyi bevásárlási szezonról napvilágot látott adatok szerint rekordmértékben bővültek, nem kis részben annak köszönhetően, hogy az ingatlanárak rendületlenül emelkednek: tavaly 15 százalékkal mentek feljebb és csak decemberben a lakóingatlanok 2,9 százalékkal drágultak. Így szinte minden brit folyamatosan gazdagabbnak érzi magát. A gazdaság kínálati oldala is jól teljesít, főként a GDP 70 százalékát adó szolgáltatási szektornak köszönhetően.
Eddie George, a BoE kormányzója néhány nappal ezelőtt egyenesen a kamatcsökkentési ciklus végét sugallta, amikor kijelentette: az erős fogyasztói kereslet miatt a banknak cselekednie kell, amint a világgazdaság év közepére várt fellendülése beindul. Ugyancsak a kamatemelés mellett szóló érv lenne, ha a font túlságosan sokat veszítene értékéből az euróval szemben - tette hozzá. A határidős kamatkontraktusok árának alakulásából a Reuters szerint az a piaci várakozás olvasható ki, hogy az év végére a repokamat 5,5 százalékra emelkedik.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet