BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai szankciók várnak Ukrajnára

2002. január 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ukrán parlamenti többség tegnap ismét megakadályozta annak a törvénymódosításnak a napirendre tűzését, amelynek célja felszámolni az országban már ipari méreteket öltött CD-hamisítást. Ha január 23-ig nem fogadják el a jogszabályt, életbe lépnek a szerzői jogok védelmében hozott amerikai szankciók. Anatolij Kinah miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy ez évente mintegy 470 millió dollár veszteséget okozna Ukrajnának. Az Egyesült Államok szerint az illegális ukrajnai CD-gyárak évente legalább 250-300 millió dollár kárt okoznak a világ hanglemeziparának. A törvényhozók szerint a lemezgyártás tervezett szabályozása ártana az ukrán iparnak és a fogyasztók számára elérhetetlenné drágítaná a CD-ket, a kormány viszont a GDP közel 50 százalékát adó exportot félti a szankcióktól, emellett ez az egyik fő akadálya annak is, hogy Ukrajnát felvegyék a WTO-ba.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet