Leszek Miller lengyel miniszterelnök és kormányának tagjai holnap megbeszélést tartanak a jegybank monetáris politikai tanácsával (RPP), hogy megoldást találjanak a kamatpolitika körül kialakult elmérgesedett vitára - jelentették be tegnap Varsóban. A kabinet a megbeszélés eredményétől teszi függővé döntését a kormánykoalícióban részt vevő Parasztpárt által javasolt törvénymódosításról, amely jelentősen korlátozná a jegybank függetlenségét. Az előző, jobbközép kormányhoz hasonlóan a balközép kabinet is nyomást gyakorol a központi bankra a kamatok csökkentése érdekében. A jegybank tavaly összesen 7,5 százalékponttal, 11,5 százalékra csökkentette a kamatszintet, de az még mindig a legmagasabb a térségben.
