BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vámuniót terveznek a Perzsa-öbölben

2002. január 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Öböl menti országok együttműködési tanácsának (GCC) hat tagországa hétfőn megállapodást írt alá arról, hogy felgyorsítják tervezett együttműködésüket, és a korábban tervezettnél két évvel korábban, már 2003-ban vámuniót, 2010-ig pedig közös pénzt vezetnek be. A GCC Ománban rendezett, kétnapos csúcsértekezletén Szaúd-Arábia, Kuvait, Bahrein, Katar, az Egyesült Arab Emírségek és Omán elhatározta, hogy a vámuniót 5 százalékos egységes importvámmal kezdik. Ez összhangban van a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szabályaival, és meg fogja könnyíteni a külföldi beruházásokat a GCC-országokban. A vámok jelenleg 4-15 százalék között vannak ezekben az országokban. A GCC vezetői szerint ezzel megnyílt az út az EU-val való szabadkereskedelmi megállapodás megkötése előtt, hiszen szervezetük nemsokára valódi kereskedelmi övezetként fog működni. A GCC 1981-ben alakult, tagjai a világ kőolajtartalékának mintegy felével rendelkeznek.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet