Romániában január 1-től átlagosan 5 százalékkal drágul a földgáz, a villanyáram, a gépkocsi-üzemanyag és a távfűtés, a vasúti menetjegyek árát pedig 38 százalékkal emelik, annak ellenére, hogy a viteldíjak november végén emelkedtek 41 százalékkal. Az új év első hónapjaiban három szakaszban emelik a közszolgáltatások árát - jelentette az MTI. A január elsejétől életbe lépők után további áremelések lesznek az alapvető közszolgáltatásokban február, illetve április elsejétől. Ezeket a román kormány és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) között létrejött hitelmegállapodás feltételeivel magyarázzák.
